Galaktika

Galaktika

Létání vesmírem s GalaktikouGalaktika

Galaktika byl název vesmírné loďi brázdící hluboký vesmír během celotáborové hry „Hrdinové galaktiky“ v roce 2010. Ještě jednou se do vesmíru podívala v létě 2013. Nyní se vesmírná agentura Galaktika specializuje na vesmírné lety nejen výzkumné, ale i záchranné a obranné. Létáme pomocí Artemis – simulátoru kapitánského můstku vesmírné lodi. Jedná se o úžasný kooperativní zážitek minimálně šestičlenných posádek.

 

Neváhejte se seznámit s Hvězdnými zákony Galaktiky!

ZDE najdete formulář pro ohlášení své účasti na další výpravě.

Posádky kosmických lodí mají k dispozici vzdělávací literaturu, která je zde volně ke stažení.

Výpravy do hlubin vesmíru:

Osmá výprava

Podzim byl tu a s ním i další připravovaná výprava do vesmíru. Plány odstartovat v tradičním termínu, tedy v pátek 17. listopadu, nedopadly. Ale zkusíme to v roce 2024. Zase se pokusíme posunout naši akci o kousek dál. Máme spoustu nápadů a postřehů z let minulých. Takže bedlivě sledujte nové informace. Budeme se těšit na setkání a spolupráci. A neváhejte se občas mrknout sem. Může se stát, že s blížícím se termínem se tu objeví i něco nového.

Sedmá výprava

Ve čtvrtek 17. listopadu 2022 se uskutečnila úspěšná výprava do hlubin vesmíru a zažili jsme při ní spoustu nových dobrodružství. Opět se ponořili do neutuchajících bojů pod vedením zkušených kapitánů i odvážných nováčků. Nutno říci, že se za celou historii našich letů zatím nenašla posádka vyloženě vědeckého charakteru, ale snad se jednou i tímto směrem někdo podívá. Vždyť Artemis je především o souhře, komunikaci a společné zábavě. Už nyní spřádáme plány na další výpravu.

Šestá výprava

Ve středu 17. listopadu 2021 se uskutečnila další výprava do hlubin vesmíru, jejímž hlavním cílem bylo naučit se spolupracovat a řešit společně zapeklité situace, které nám přináší nejen společné řízení vesmírné lodi, ale i další obyvatelé vesmíru, ať již to jsou jiné rasy, vesmírní tvorové nebo samotní naši spojenci. Můžeme objevovat vesmír a obohacovat galaktické příručky, můžeme bránit hranice vesmírné soustavy, můžeme cokoliv, co napadne našeho kapitána. A naše kapitány napadlo mnohé. Těšíme a chystáme se na výpravu další.

Odložená výprava

V úterý 17. listopadu 2020 se měla konat další výprava do hlubin vesmíru, jejímž hlavním cílem je objevovat, bránit a hlavně spolupracovat. Vzhledem k současným nařízením byl start Galaktiky odložen na vhodnější dobu. Případný nový termín dáme samozřejmě vědět. O to víc se těšíme na další společné dobrodružství.

Pátá výprava

Pátý let Galaktiky se uskutečnil ve Strakově v sobotu 30. 11. 2019 od 9:00 do cca 20:00. Opět se potvrdilo, že je to hlavně o komunikaci členů posádky, spolupráci. Podařilo se nám vše posunout zase o kousek dál. Ať již světelnými efekty reagujícími na dění v Artemis, tak mluvící CML, jejíž encyklopedické znalosti zatím kapitáni řádně nedocenili. Nicméně již víme, že utajení lanýžů na palubě Galaktiky je prioritní záležitostí,  piloti fighterů nejsou žádná ořezávátka a osoby v županu s ručníky nemají sahat vůbec na nic.
Infolist ZDE k nahlédnutí

Čtvrtá výprava

V roce 2018 proběhla čtvrtá výprava do hlubin vesmíru. Termín byl stanoven na sobotu 1. 12. 2018. V pátek večer jsme vše postavili, propojili a nachystali. V sobotu celý den od 9:00 do 19:00 brázdili hlubiny vesmír. Joysticky pro fightery, aby se jim lépe manévrovalo, sice zatím nedopadly, ale třeba příště. Ale to je všechno jen košilka. Hlavně jde o posádky. A jejich spolupráci. Přijít a vyzkoušet si práci v týmu můžete každý. Neváhejte. Další lety se určitě uskuteční.

ZDE najdete pár záběrů z této výpravy.

Třetí výprava

Konala se v pátek 17. listopadu 2017. Je příznačné pustit se do hlubin vesmíru ve státní svátek, protože je hustota dopravy menší a v mezihvězdném prostoru se nebudou vytvářet kolony. Pohrávali jsme si s myšlenkou vytvořit dvě posádky dvou lodí v oddělených místnostech. Nakonec jsme obsadili loď jednu včetně posádky fighterů. Příště se nás snad sejde víc a složíme tak dvě posádky. Jak jsme zjistili již minule, na post kapitána se zájemci zrovna moc nehrnou. Není to totiž žádná sranda. (No, někdy je.)
Infolist zde k nahlédnutí.

Druhá výprava

Konala se 22. října 2016. Jako obvykle od rána cca 9:00 do večera cca 20:00. U příležitosti této výpravy byly vydány oficiální galaktické zákony. Konečně byl sjednocen názor na citování poezie na palubách našich lodí. A jednoznačně byla definována pozice osob pohybujících se na palubě vesmírných lodí v županu a vybavených ručníkem. K této výpravě jsme si pozvali několik dalších kamarádů. Někteří se zastavili jen na krátký hyperprostorový skok, jiní měli času o něco více, takže si mohli vyzkoušet i práci některých členů posádky. Další přiklusali i s počítačem, takže se nám podařilo zprovoznit ještě několik stanovišť fighterů pro lodě disponující těmito vesmírnými stíhačkami.
Infolist zde k nahlédnutí.

První výprava

Konala se 20. března 2016. Jednalo se vlastně o cvičné lety nové posádky, jejichž hlavním úkolem bylo seznámit se s obsluhou kapitánského můstku. Rovněž podstatným byl výzkum, zda je skutečně možné efektivně řídit vesmírnou loď tak, jak nám ukazuje seriál Star Trek. Jelikož se původní dopolední akce protáhla až do večera, byla jasné, že kooperativní prvek této aktivity je velice zábavný a návykový. Výzkum dokázal, že jakmile ztratí po několika hodinách hlas křiklouni a všichni přistoupí na podmínku kapitánova hlavního slova, je loď řiditelná a mise proveditelné. Byla rovněž ustanovena základní posádka lodi Galaktika. Světlušák, Lůca, Šimon, Štěpán, Houmer, Kuba.

Artemis SBS