Ztracené dědictví

Ztracené dědictví

Je tomu dávno, pradávno. Na obloze se objevila nevídaná záře a z ní se vynořila obrovská létající věc cizího původu. Její přílet však skončil katastrofou – těžce poškozena v bitvě s neznámými nepřáteli se ještě vysoko na obloze v děsivé explozi rozletěla na tisíce kusů, které jako gigantický meteorický roj zapadaly do všech možných končin prakticky po celé planetě. Časem se každý jednotlivý kousek trosek cizího komplexu dostal do legend pod označením Ztracené dědictví.
O mnoho staletí později se odkudsi zjevila věštkyně, přinášející velké proroctví. Předpověděla, že bude nalezen plán, podle nějž je možné všechna Ztracená dědictví shromáždit a spojit, a ten, komu se to podaří, se stane neomezeným vládcem.

V první polovině roku 2020 jste měli možnost objevit jednotlivé kousky tohoto dědictví a získat tak hvězdný koráb. Konkrétně tuto pěknou karetní hru. Měl jsem jednu doma na poličce, kde čekala na svého nového majitele. Takže pokud jste se chtěli pustit do pátrání po Ztraceném dědictví, stačilo se vyzbrojit se mobilním telefonem, který zvládne číst QR kódy, a vyšlápnout si občas do Strakova a nejbližšího okolí, kde se tato hra odehraje. Kdo našel nejvíce kusů hvězdného korábu, stal se majitelem této karetní hry.

Hra je ukončena

Celkem bylo do terénu Strakova a okolí umístěno 24 kartiček s QR kódy. Bylo vydáno jen 14 nápověd, protože ostatní QR kódy hledači nalezli rychleji. Tým hledačů na třetím místě nalezl 7 kusů, tým hledačů na druhém místě nalezl 8 kusů a tým hledačů na prvním místě nalezl 9 kusů ztraceného dědictví. Takže to bylo do poslední chvíle docela těsné.

Jak to probíhalo aneb pravidla hry

Ve vymezeném prostoru (viz odstavec výše) se během první poloviny roku 2020 objevovaly očíslované kartičky s QR kódem. QR kód obsahoval heslo, které musel hledač odeslat na Tawrix 95. Pokud byl první, kdo poslal správná data na Tawrix 95, byl považován za nálezce a majitele tohoto kusu Ztraceného dědictví. Kartičku zanechal na původním místě pro další hledače. Jakmile jsem si zaznamenal prvního šťastného nálezce, postaral jsem se o odstranění kartičky já sám.

Jaká data musel hledač odeslat.

 • Jméno hledače (může být i přezdívka)
 • Číslo kartičky QR kódu
 • Heslo obsažené v QR kódu (přesné znění včetně velikosti písmen)

Data odesílali na email tawrix95/zavináč/gmail.com nebo pomocí formuláře ZDE. Podstatné bylo datum odeslání zprávy.

Jak jste poznali, že se objevila nová kartička.  A kde ji hledat.

 1. Několik minut po umístění kartičky s QR kódem do terénu se zvýšila hodnota počtu umístěných kartiček na počítadle dole na konci této stránky.
 2. Několik dní po té, co jsem kartičku s QR kódem umístil, objevilo se její číslo s nápovědou v rubrice Ztracené dědictví.
 3. Několik minut po připsání kartičky úspěšnému hledači se zvýšila hodnota počtu nalezených kartiček na počítadle dole na konci této stránky.

Jak vidíte, aktivní hledači měli vždy šanci být o krok před ostatními, protože náhoda přeje připraveným a aktivním.

Jak byla hra ukončena a kontaktován vítěz.

Hra byla ukončena ve chvíli, kdy byl nalezen poslední kousek Ztraceného dědictví. Vítězem se stal jeden hledač, který nalezl (tedy objevil a správně jako první odeslal heslo) NEJVÍCE kusů Ztraceného dědictví. Ale pozor, protože to znamená, že když nejvyšší počet kusů našlo více hledačů, nikdo nevyhrál. Všichni hledači byli informováni emailem. Zpráva o ukončení se objevila na webu Tawrix 95. Vítěze jsem kontaktoval a domluvil si způsob převzetí ceny.
Na webu Tawrix95 se objevila informace o počtu vydaných kusů Ztraceného dědictví a o tom, kolik jich vítěz hry našel.

Nápovědy pro hledače Ztraceného dědictví

 • 001 „1938 – 1945“
 • 002 „Ne každá nástěnka je úřední
 • 007 „modrá, žlutá, bílá, zelená..“
 • 009 „5/2019“
 • 010 „Harry Potter“
 • 011 „A kdo jednou v křišťálovou bránu jeho vkročí, sotva ho kdy uhlédají jeho milých oči.“

Další nápovědy pro hledače se postupně objevovaly ZDE v rubrice Ztracené dědictví.

O kusech Ztraceného dědictví

Pokud se chcete podívat na mapu s nálezy Ztraceného dědictví, klikněte SEM.