Ztracené dědictví

Ztracené dědictví

Je tomu dávno, pradávno. Na obloze se objevila nevídaná záře a z ní se vynořila obrovská létající věc cizího původu. Její přílet však skončil katastrofou – těžce poškozena v bitvě s neznámými nepřáteli se ještě vysoko na obloze v děsivé explozi rozletěla na tisíce kusů, které jako gigantický meteorický roj zapadaly do všech možných končin prakticky po celé planetě. Časem se každý jednotlivý kousek trosek cizího komplexu dostal do legend pod označením Ztracené dědictví.
O mnoho staletí později se odkudsi zjevila věštkyně, přinášející velké proroctví. Předpověděla, že bude nalezen plán, podle nějž je možné všechna Ztracená dědictví shromáždit a spojit, a ten, komu se to podaří, se stane neomezeným vládcem.

Nyní máte i vy možnost objevit jednotlivé kousky tohoto dědictví a získat tak hvězdný koráb. Konkrétně tuto pěknou karetní hru. Mám jednu doma na poličce, kde čeká na svého nového majitele. Takže pokud se chcete pustit do pátrání po Ztraceném dědictví, vyzbrojte se mobilním telefonem, který zvládne číst QR kódy, a vyšlápněte si občas do Strakova a nejbližšího okolí, kde se tato hra odehraje. Kdo najde nejvíce kusů hvězdného korábu, stane se majitelem této karetní hry. Přeji vám hodně zdaru.

Jak to probíhá aneb pravidla hry

Ve vymezeném prostoru (viz odstavec výše) se budou během první poloviny roku 2020 objevovat očíslované kartičky s QR kódem. QR kód obsahuje heslo, které musí hledač odeslat na Tawrix 95. Pokud bude první, kdo poslal správná data na Tawrix 95, bude považován za nálezce a majitele tohoto kusu Ztraceného dědictví. Kartičku zanechá na původním místě pro další hledače. Jakmile si zaznamenám prvního šťastného nálezce, postarám se o odstranění kartičky já sám.

Jaká data musíte odeslat.

 • Jméno hledače (může být i přezdívka)
 • Číslo kartičky QR kódu
 • Heslo obsažené v QR kódu (přesné znění včetně velikosti písmen)

Data odesílejte na email tawrix95/zavináč/gmail.com nebo pomocí formuláře ZDE. Podstatné je pro mne datum odeslání zprávy.

Jak poznáte, že se objevila nová kartička.  A kde ji hledat.

 1. Několik minut po umístění kartičky s QR kódem do terénu se zvýší hodnota počtu umístěných kartiček na počítadle dole na konci této stránky.
 2. Několik dní po té, co kartičku s QR kódem umístím, objeví se její číslo s nápovědou v rubrice Ztracené dědictví.
 3. Několik minut po připsání kartičky úspěšnému hledači se zvýší hodnota počtu nalezených kartiček na počítadle dole na konci této stránky.
 4. Několik dní po té, co bude kartička úspěšně objevena a připsána majiteli, objeví se v seznamu informace o této kartičce šedým písmem. Aby všichni věděli, že již po ní nemusí pátrat, případně nemusí nikam posílat data.

Jak vidíte, aktivní hledači budou mít vždy šanci být o krok před ostatními, protože náhoda přeje připraveným a aktivním.

Jak bude hra ukončena a kontaktován vítěz.

Hra bude ukončena ve chvíli, kdy bude nalezen poslední kousek Ztraceného dědictví. Vítězem se stává jeden hledač, který nalezl (tedy objevil a správně jako první odeslal heslo) NEJVÍCE kusů Ztraceného dědictví. Dejte si pozor, protože to znamená, že když nejvyšší počet kusů najde více hledačů, nikdo nevyhrál. Všichni hledači budou informováni emailem. Zpráva o ukončení se objevi na webu Tawrix 95. Vítěze kontaktuji a domluvíme si způsob převzetí ceny.
Na webu Tawrix95 se objeví informace o počtu vydaných kusů Ztraceného dědictví a o tom, kolik jich vítěz hry našel.

Nápovědy pro hledače Ztraceného dědictví

 • 001 „1938 – 1945“
 • 002 „Ne každá nástěnka je úřední
 • 007 „modrá, žlutá, bílá, zelená..“
 • 009 „5/2019“
 • 010 „Harry Potter“
 • 011 „A kdo jednou v křišťálovou bránu jeho vkročí, sotva ho kdy uhlédají jeho milých oči.“

Další nápovědy pro hledače se postupně objevují ZDE v rubrice Ztracené dědictví.

O kusech Ztraceného dědictví