Zlatá horečka

Zlatá horečka

Proslýchá se, že kdosi našel v okolí Strakow City zlatý důl. A nejen to. Na Divoký Západ míří známá obchodní společnost Hrabánek a Škudla, která se v Evropě proslavila svými transakcemi nejen s drahými kovy. Bude se rejžovat zlato, přepadávat dostavníky. Indiáni se do toho určitě také vloží. A kdo ví, kdo ještě. Šerif a jeho pomocníci budou mít plné kolty práce.

Strakovská prázdninová hra jak vystřižená z westernů se konala opět po několika letech.

Poslední hra proběhla v termínu 24. července – 6. srpna 2022.

Oficiální zahájení proběhlo na hřišti 24. července 2022 v 16:00 hodin.

Další runda Zlaté horečky se chystá na léto roku 2025.

Hra je primárně určena pro děti a mládež. Dospělí a akční mládež se mohou do hry rovněž zapojit jako organizátoři. Zatímco běžný hráč se ve Strakow City ocitne v roli zlatokopa, orgové si mohou střihnout indiány, bandity, hazadrní hráče.. případně jakoukoliv westernovou postavu, která je napadne, a Světlušák ji schválí. Pokud se dospělí účastní hry jako doprovod malých dětí, musí počítat s tím, že aby mohli fyzicky aktivně své ratolesti pomáhat, musí být i oni označeni na hrudi „životem“ (viz níže). Jinak jsou pouze pasivním doprovodem.

Občané Strakow City (hráči) jsou během hry informováni prostřednictvím obecní nástěnky na návsi. A nástěnky u studánky vedle hřiště. Herním územím je celý prostor obce. Herní doba nemá omezení. Hraje se 24 hodin denně.

V takřka pravidelných intervalech je pro občany Strakow City k dispozici banka ve Třídě, šerifova kancelář a saloon na hřišti. Zatímco v bance můžete směnit zlato za doláče, vložit si doláče na účet nebo je z účtu vyzvednout, v saloonu si můžete za doláče koupit nějaký ten zajímavý drink a nebo zkusit štěstí v hazardních hrách.

Protože do saloonu rádi chodí i někteří indiáni, je možné se tam s nimi setkat, aniž by vám hrozilo nebezpečí. Většina nalezišť zlata se totiž nachází na území indiánů a ti z rozmáhající se těžby zrovna nadšení nejsou.

Zlatokop se může během hry nechat najmout jako pomocník šerifa, ostraha dostavníku, kůň do dostavníku, pomocník v saloonu případně do jiné funkce, kterou potřebuje obsadit místní šerif nebo bankéř. Dokonce i saloon občas potřebuje někoho na výpomoc.

Základní pravidla hry si můžete přečíst ZDE

Startovní infoleták pro rok 2022 si můžete přečíst ZDE.

Zakladní vybavení hráče:

  • Ve Strakow City a okolí se bojuje pomocí stříkacích pistolí. Jsou přísně zakázány vodní zbraně se souvislým proudem.
  • Pokud se chce hráč účastnit aktivně hry, musí si na hruď připnout takzvaný „život“. Jedná se o terčík, který změní barvu v případě, že je postříkán vodou. Jakmile je terčík alespoň ze dvou třetit barevný, hráč je natolik zraněn, že se nemůže účastnit hry, dokud si nepřipne terčík nový. Terčíky lze získat při zahájení hry a nebo v bance. Každý terčík je podepsaný majitelem, takže s nimi nelze obchodovat. Naopak je lze použít jako „skalp“ v případě, že je na někoho vypsána šerifem odměna.
  • Aby hráč mohl dosáhnout nějakého úspěchu ve hře, měl by mít v bance založen herní účet. A pokud chce legálně rýžovat zlato, musí mít v bance zapsán zábor, který si v terénu vyznačí bankou dodaným provázkem.
  • Dobové oblečení a doplňky nejsou pro hráče povinné, ale jsou vítány.

 

Průběžně aktualizované fotky z prázdninové hry 2019 můžete najít v galerii ZDE v tomto odkazu.

Průběžně aktualizované fotky z prázdninové hry 2022 můžete najít v galerii zde v tomto odkazu.

 

Některé herní informace přímo z terénu jste mohli najít od 24. 7. 2022
na elektronické kopii úřední desky Strakov City.