Zlatá horečka

Zlatá horečka

Proslýchá se, že kdosi našel v okolí Strakow City zlatý důl. A nejen to. Na Divoký Západ míří známá obchodní společnost Hrabánek a Škudla, která se v Evropě proslavila svými transakcemi nejen s drahými kovy. Bude se rejžovat zlato, přepadávat dostavníky. Indiáni se do toho určitě také vloží. A kdo ví, kdo ještě. Šerif a jeho pomocníci budou mít plné kolty práce.

Strakovská prázdninová hra jak vystřižená z westernů se koná opět po několika letech.

Proběhla v termínu 24. července – 6. srpna 2022.

Oficiální zahájení proběhne na hřišti 24. července 2022 v 17:00 hodin.

Zakončení Zlaté horečky proběhne zřejmě v sobotu 6. srpna 2022 na hřišti v saloonu. Uvidíme.

Hra je primárně určena pro děti a mládež. Dospělí a akční mládež se mohou do hry rovněž zapojit jako organizátoři. Zatímco běžný hráč se ve Strakow City ocitne v roli zlatokopa, orgové si mohou střihnout indiány, bandity, hazadrní hráče.. případně jakoukoliv westernovou postavu, která je napadne, a Světlušák ji schválí. Pokud se dospělí účastní hry jako doprovod malých dětí, musí počítat s tím, že aby mohli fyzicky aktivně své ratolesti pomáhat, musí být i oni označeni na hrudi „životem“ (viz níže). Jinak jsou pouze pasivním doprovodem.

Občané Strakow City (hráči) jsou během hry informováni prostřednictvím obecní nástěnky na návsi. A nástěnky u studánky vedle hřiště. Herním územím je celý prostor obce. Herní doba nemá omezení. Hraje se 24 hodin denně.

V takřka pravidelných intervalech je pro občany Strakow City k dispozici banka na  sále, šerifova kancelářsaloon na hřišti. Zatímco v bance můžete směnit zlato za doláče, vložit si doláče na účet nebo je z účtu vyzvednout, v saloonu si můžete za doláče či zlato koupit nějaký ten zajímavý drink a nebo zkusit štěstí v hazardních hrách.

Protože do saloonu rádi chodí i někteří indiáni, je možné se tam s nimi setkat, aniž by vám hrozilo nebezpečí. Většina nalezišť zlata se totiž nachází na území indiánů a ti z rozmáhající se těžby zrovna nadšení nejsou.

Zlatokop se může během hry nechat najmout jako pomocník šerifa, ostraha dostavníku, kůň do dostavníku, případně do jiné funkce, kterou potřebuje obsadit místní šerif nebo bankéř. Dokonce i saloon občas potřebuje někoho na výpomoc.

Základní pravidla hry si můžete přečíst ZDE

Startovní infoleták pro rok 2022 si budete moci přečíst brzy zde.

Zakladní vybavení hráče:

  • Ve Strakow City a okolí se bojuje pomocí stříkacích pistolí. Jsou přísně zakázány vodní zbraně se souvislým proudem.
  • Pokud se chce hráč účastnit aktivně hry, musí si na hruď připnout takzvaný „život“. Jedná se o terčík, který změní barvu v případě, že je postříkán vodou. Jakmile je terčík alespoň ze dvou třetit barevný, hráč je natolik zraněn, že se nemůže účastnit hry, dokud si nepřipne terčík nový. Terčíky lze získat při zahájení hry a nebo v bance. Každý terčík je podepsaný majitelem, takže s nimi nelze obchodovat. Naopak je lze použít jako „skalp“ v případě, že je na někoho vypsána šerifem odměna.
  • Aby hráč mohl dosáhnout nějakého úspěchu ve hře, měl by mít v bance založen herní účet. A pokud chce legálně rýžovat zlato, musí mít v bance zapsán zábor, který si v terénu vyznačí bankou dodaným provázkem.
  • Dobové oblečení a doplňky nejsou pro hráče povinné, ale jsou vítány.

 

Průběžně aktualizované fotky z prázdninové hry 2019 můžete najít v galerii ZDE v tomto odkazu.

 

Některé herní informace přímo z terénu můžete najít od 24. 8. 2022
na elektronické kopii úřední desky Strakov City.