Opravdové Drd

Opravdové Drd

Tímto dílem vzdávám hold všem hráčům a Pánům jeskyně, kteří kdy začali s Drd a prošli světem fantazie. Světem, kde zanechali své stopy v podobě chaosu, zmatku, nelogičnosti, přehnané netrpělivosti a nedomyšlené všemocnosti. Odvahy, fantazie, píle, trpělivosti a nezdolného nadšení. Příběhy Ygrema Rapstlina a jeho druhů vycházejí ze všeho,co v nás zanechala pravidla Dračího doupěte 1.00 i všechny verze ostatní. Ze všeho, co jsme v Drd zanechali my. Tyto příběhy nám to spočítají za všechny ty inteligentnější a chápavější, kteří úpěli pod ranami našich „hloupostí“.

„Dračí doupě skrývá se v hlouby duše tvé. Tam kdesi tiše dlí neodhaleno dosud nijakou částí tvou.“

Obrať tedy list a začti se do příběhů největšího, nejslavnějšího, nejudatnějšího, nejchrabřejšího, nejctnostnějšího, nejspravedlivějšího a nejsilnějšího válečníka všech dob Ygrema Rapstlina a jeho věrných druhů, jimiž jsou mocný čaroděj HaRe HarE, krásný a odvážný hraničář Marwin, někdy zvaný též Marvin, se svým věrným psem Herkulem, nepředstavitelně odolný alchymista Hexen Šus von Lepr a král všech zlodějů světa Amálka Joseph. Nechť se tvé vlasy a chlupy ježí hrůzou, nechť tvá mysl nedozná odpočinku a nechť tvá peněženka nezmizí zcizena obratnou rukou Amálky Josepha.

Ygrem Rapstlin a jeho legendární družina

Příběhy jsou k dispozici v PDF formátu. Protože jsem se rozhodl, že projdou alespoň základní gramatickou kontrolou, budou k dispozici postupně.