Galaktika

Galaktika

Létání vesmírem s GalaktikouGalaktika

Galaktika byl název vesmírné loďi brázdící hluboký vesmír během celotáborové hry „Hrdinové galaktiky“ v roce 2010. Ještě jednou se do vesmíru podívala v létě 2013. Nyní se vesmírná agentura Galaktika specializuje na vesmírné lety nejen výzkumné, ale i záchranné a obranné. Létáme pomocí Artemis – simulátoru kapitánského můstku vesmírné lodi. Jedná se o úžasný kooperativní zážitek minimálně šestičlenných posádek.

Neváhejte se seznámit s Hvězdnými zákony Galaktiky!

ZDE najdete formulář pro ohlášení své účasti na další výpravě.

Pátá výprava

Další let Galaktiky se uskuteční ve Strakově v sobotu 30. 11. 2019 od 9:00 do 19:00. Uvidíme, jak se nám podaří sejít se na jednom místě ve stejném čase. Každopádně neváhejte a přidejte se k nám. Je to hlavně o komunikaci členů posádky, spolupráci. Můžete přijít sami na chvíli nebo na celý den. Případně si dát dohromady celou posádku a posunout své komunikační dovednosti v týmu zase o krok někam jinam. Jak budou známi nějaké novinky, objeví se to tu.
Zájemci o účast se mohou přihlásit pomocí formuláře na této webové stránce.

Čtvrtá výprava

V roce 2018 proběhla čtvrtá výprava do hlubin vesmíru. Termín byl stanoven na sobotu 1. 12. 2018. V pátek večer jsme vše postavili, propojili a nachystali. V sobotu celý den od 9:00 do 19:00 brázdili hlubiny vesmír. Joysticky pro fightery, aby se jim lépe manévrovalo, sice zatím nedopadly, ale třeba příště. Ale to je všechno jen košilka. Hlavně jde o posádky. A jejich spolupráci. Přijít a vyzkoušet si práci v týmu můžete každý. Neváhejte. Další lety se určitě uskuteční.

ZDE najdete pár záběrů z této výpravy.

Třetí výprava

Konala se v pátek 17. listopadu 2017. Je příznačné pustit se do hlubin vesmíru ve státní svátek, protože je hustota dopravy menší a v mezihvězdném prostoru se nebudou vytvářet kolony. Pohrávali jsme si s myšlenkou vytvořit dvě posádky dvou lodí v oddělených místnostech. Nakonec jsme obsadili loď jednu včetně posádky fighterů. Příště se nás snad sejde víc a složíme tak dvě posádky. Jak jsme zjistili již minule, na post kapitána se zájemci zrovna moc nehrnou. Není to totiž žádná sranda. (No, někdy je.)
Infolist zde k nahlédnutí.

Druhá výprava

Konala se 22. října 2016. Jako obvykle od rána cca 9:00 do večera cca 20:00. U příležitosti této výpravy byly vydány oficiální galaktické zákony. Konečně byl sjednocen názor na citování poezie na palubách našich lodí. A jednoznačně byla definována pozice osob pohybujících se na palubě vesmírných lodí v županu a vybavených ručníkem. K této výpravě jsme si pozvali několik dalších kamarádů. Někteří se zastavili jen na krátký hyperprostorový skok, jiní měli času o něco více, takže si mohli vyzkoušet i práci některých členů posádky. Další přiklusali i s počítačem, takže se nám podařilo zprovoznit ještě několik stanovišť fighterů pro lodě disponující těmito vesmírnými stíhačkami.
Infolist zde k nahlédnutí.

První výprava

Konala se ……. Jednalo se vlastně o cvičné lety nové posádky, jejichž hlavním úkolem bylo seznámit se s obsluhou kapitánského můstku. Rovněž podstatným byl výzkum, zda je skutečně možné efektivně řídit vesmírnou loď tak, jak nám ukazuje seriál Star Trek. Jelikož se původní dopolední akce protáhla až do večera, byla jasné, že kooperativní prvek této aktivity je velice zábavný a návykový. Výzkum dokázal, že jakmile ztratí po několika hodinách hlas křiklouni a všichni přistoupí na podmínku kapitánova hlavního slova, je loď řiditelná a mise proveditelné. Byla rovněž ustanovena základní posádka lodi Galaktika. Světlušák, Lůca, Šimon, Štěpán, Houmer, Kuba.

Artemis SBS