Deskovky – nápady

Deskovky – nápady

Mám doma několik šuplíků, do kterých sypu nápady na různé mechanismy a náměty deskových her. Občas musím v noci vstát a vše si poznamenat, jinak bych neusnul. Tak se to v těch šuplících všechno hromadí. Protože vymýšlím daleko rychleji, než budu kdy schopen realizovat. Zde jsou některé z nápadů na hry alespoň nastíněny. Je to vlastně seznam pro mě. Abych tak trochu věděl, co všechno ty kupy v šuplících obsahují.

Alaras

Karetní hra v níž se každý hráč snaží vynést na herní plochu takové karty postav, které mu zajistí nejvyšší postavení a ukončí tak hru.

Alcheo

Hráči se v rolích věhlasných alchymistů snaží jako první pomocí kamene mudrců vytvořit elixír života. Je mnoho možností, jak kámen mudrců využít a rivalita je tak velká.

Alternativa

Hráči v rolích postav země Alternativa se snaží přemoci nepřítele, který je generován přímo hrou. Mají k dispozici různé talismany, které jim propůjčují nějakou schopnost. Spojením hráčů se generuje účinnější schopnost. Systém hry však může dočasně za nepřítele určit některé z hráčů.

AstraX

Desková Hra AstraX
Desková Hra AstraX

Modulární systém AstraX dává soukromým společnostem mnoho možností k vybudování vesmírných stanic. Je všeobecně známo, že pojem „Spolupráce“ má v naší civilizaci značně rozdílný výklad. Soupeření korporací bylo natolik závažné, že bylo legálně přesunuto do vesmíru.

Dobrodružné cesty

Karetní hra pro jednoho či více hráčů. Spíše však pro jednu či více družin. Družina postav obdařených specifickými vlastnostmi postupuje krajinou určenou speciálně namíchaným balíčkem karet k cíli, který je daný cílovými kartami. Hra umožňuje postup několika družin najednou po několika karetních cestách ke stejnému cíli.

Eko basalis

Pochopit děje ekosystému není jednoduché. Jisté však je, že příroda si vždycky poradí. I s námi. Tato hra má být krůčkem k tomuto pochopení. Tedy k vědění. Hra by měla být zároveň pomůckou pro pochopení základních principů a fungování ekosystému. Zatím existuje ve formě poznámek pravidel a náčrtů herních komponent. Měla by být určena pro dva až čtyři hráče. Uvidíme.

Endragol

Byli doby, kdy jsme se draků báli. Dnes patří k lepšímu nějakého toho draka mít. Bohužel si to o našich dracích myslí i sousední země. Takže je třeba si své draky rovněž ohlídat.

Kámen mudrců

Každý hráč se snaží na své hrací kartě kotlíku sestavit pomocí hracích kamenů jako první alchymistickou formuli na výrobu elixíru života. Chce to však vhodně manipulovat se surovinami, které nejsou vždy v dosahu.

Kometa

Kometa se blíží a je jen na nás, zda proletí skrz nás nebo kolem nás. Figurková hra o získávání stoupenců, kteří nás svou vůlí a vlivem podpoří v rozhodujícím okamžiku příletu komety.

Magie

Každý hráč si přináší do hry svůj pohár magenů, sáček s Tmou a vlastní balíček karet, které si sám vyrobil. Pomocí svých mágů, magických štítů a vybavení se snaží útočit na protihráčův pohár, aby ho vyprázdnil, tedy zbavil všech magenů. Jeho mágové však musí zvládnout obranu vlastního poháru. Nápad na hru, kdy si každý vytvoří karty sám, byl sice zajímavý, ale současná verze pravidel je moc svazující. Hra tedy čeká na změnu pravidel.

Menhir

Kruh kamenů uprostřed pole není jen tak obyčejným místem. Mohou se tu dít podivné rituály. Každý z druidů se zde snaží získat co největší moc, kterou by mohl využít k obraně přírodních bohatství.

Myšoválky

Taktická, zábavná válka myší o sýrový trůn. Každý hráč velí jedné armádě myší, která se pokouší z městské skládky, přes ulice města, dostat do městské kanalizace a dosadit na sýrový trůn svého myšokrále. Najdete zde myšopraky, žvýkačkové zbraně, letecké jednotky myšoptáků.

Noční hlídka na táboře

Hráči se stávají táborníky na noční hlídce. Hra je určena přímo pro noční hlídku na táboře na Budíku. Je koncipována tak, aby hlídku motivovala obcházet všechna potřebná táborová místa základny. Hlídka tak místo hlídání neprospí svůj noční čas na lavičce.

Pangera

Pangera se nazývá sluneční soustava se systémem planet, kde se stále něco děje. Zároveň je to jméno jedné konkrétní planety. V rámci řady Pangera vznikne postupně několik her. Jednou z nich je Pangera – Intervence, druhou pak Pangera – Závod kolem tří sluncí.

President galaxie

Kooperativní hra, v níž se prezident galaxie a jeho tým snaží splnit vládní úkol a členové kabinetu mimo to samozřejmě pracují i na svých osobních ambicích. Tuto hru jsme začali vytvářet původně společně s členy klubu KSDH.

Projekt Genesis

Ruku v ruce se soukromými lety na vzdálené planety byla vyhlášena veřejná soutěž týkající se produkce organismů s vysokou adaptabilitou na různé podmínky prostředí. Každý hráč se stává vědcem a je jen na něm, jak se k vývoji druhu postaví. Protože jen ten nejlepší organismus může zvítězit. A přežít.

Příběh člověka

Tato hra se s každým rokem vyvíjí a mění. Takže zatím není jisté, kdy ji budu považovat za použitelnou k testování. Je to hra, kde hlavní komponentou hry je hráč sám. Hráč, který neustále balancuje na tenké hraně toho, co ještě smí a co ho již vyřazuje ze hry samotné.

Případ

Detektivní hra v níž může být pachatelem kterýkoliv z hráčů. Každý z hráčů získá během hry část informací a přidá k nim vše, co na ostatních vypozoroval. V závěrečné části musí hráči určit pachatele zločinu, kterého obviní. Obvinit nevinného znamená prohrát hru.

Sango Jango

Třenice mezi domorodými kmeny v džungli narůstají a proto se náčelníci sejdou, aby ze svého středu vybrali nejmocnějšího a nejbohatšího, který jim bude vládnout. Jsou však příliš namyšlení a vznešení, takže spolu odmítají mluvit přímo. A proto se obracejí na jiného, aby tomu dalšímu vyřídil, jak jsou mocní a bohatí. A proč právě oni by měli vládnout. A to samozřejmě domluvu řádně komplikuje.

Taktika

Dva hráči vysílají své vojáky proti sobě, aby zabrali protivníkův tábor. Variant takovýchto her je mnoho a toto je jedna z nich.

Talis

Hra složená z osmi kartiček. Vlastní odhad, přesvědčovací schopnosti a správná taktika vedou k vítězství nad ostatními.

Trosečníci

Několik trosečníků je vyvrženo na sopečný ostrov, na němž může přežít pouze jediný z nich. Kdo z nich to bude, když se lávové desky pod nohama pozvolna rozpadávají?

Trpaslíci

Ručně kreslené karty vznikly v roce 1995. Tenkrát to byla zábavná hra, ale karty i pravidla se někam zatoulaly. Pravidla už jsem našel. Karty zatím ne.

Ungald

V dolech lze nalézt drahé kamení, které je třeba dostat do skladů. Občas musíš někoho podmáznout, odhadnout zda blafuje. To je dolování. To je Ungald. Karty a dvě hromádky drahokamů. Vyrobeno kdysi pro klub KSDH. Nyní věřím, že jednoho dne opět najdu založená pravidla.